Tüm zeytinyağlarımızın asit oranı %0,2’nin altındadır. Hepsi aynı kalitede üretilmiştir. Kusursuzdur. Dünya Standartlarına uygun olarak meyvemsilik, acılık ve yakıcılık dengeli özelliklerine sahiptir.

KULLANIM ÖNERİLERİ

Çiğ olarak salata , meze ve her türlü yemekte kullanabilirsiniz.

İçebilirsiniz (günlük/sabah max.bir tatlı kaşığı tavsiyemizdir.Belli periyodlarda , kür gibi içilebilir.)

Sıcak yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Doğru ısı ayarında ve doğru pişirme gereci ile kullanıldığında zeytinyağı 220 ısı derecesine kadar çıkar ve yanmaz.

Sıcak yemeklerde HERMUS’un hem muhteşem koku ve tadını daha yüksek hissetmek hem de besin değerlerinden daha fazla faydalanmak için; başlangıçta daha az kullanabilir, pişmesine yakın ve piştikten sonra ilave edebilirsiniz.

Unutmayın ; Akdeniz ülkelerinde kızartmalar bile zeytinyağı ile yapılır.

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinin Trabzon bölümünde hamsiyi zeytinyağında pişirme tarifini bulabilirsiniz. http://www.farukyar.com/evliya-celebinin-hamsileri/

Hermus Emerald Selection

%100 Saf Zeytinyağı.

Arbequina zeytinlerimizin en en erken zamanda bu sezon 14 Eylül 2020 ‘de hasat edilmesi ile üretildi. Emerald muhteşem yeşil rengi , mis gibi yeşil kokusu ile 100 ml’lik şişelerde,eczanelerde ve internet sitemizde satışa sunuldu.Yüksek polifenol ile tüm ürünlerimiz gibi içilebilir bir üründür.

Yüksek antioksidan kapasiteye ve hücre yenileme özelliğine sahiptir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Kolestrol seviyesini düzenler.Cilt için mükemmel bir nemlendiricidir.Kardiyovasküler hastalık riskini azaltır

Bebekli anne ve gebelere önerilir.Aç veya tok karna alınabilir.İçilebilir veya yemeklere katılarak kullanılabilir.

Boğaz yakıcılığı sebebiyle 6 aydan küçük bebeklere kullanmayınız! Uzmanlar tarafından, 6 aydan büyük bebeklerin çorbalarına/yemeklerine bir küçük tatlı kaşığı kadar zeytinyağı katılması tavsiye edilmektedir.