2024 Yılı Yarışma Katılımı Hakkında Bilgilendirme;

Sizlerin de bildiği üzere dünya genelinde yapılan uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışmalarına uzun yıllardır katılan ve ödül alan ilk firmalardan biriyiz. Aldığımız ödüllerle, dünyanın en iyi zeytinyağı üreticilerinden biri olduğumuz da malumunuzdur. (2022 yılında Dünyanın en iyi zeytinyağı sıralaması EVOO World Ranking’de 6. sıradaydık)

Lakin son 2 senedir bazı yarışmalar ile ilgili ciddi güvensizlikler yaşamaktayız.

Yarışma sonuçlarında bazı üreticilerin, satışlarında olmayan ürünleri de yarışmaya soktuğunu ve tüketicinin haberi bile olmayan ürünler ile ödül aldığına şahit olduk. Bu sorunu hem sizlerle hem de yarışma düzenleyecileri ile paylaşarak özellikle rafta veya internet satışında olan ürünlerin değerlendirilmeye alınması gerektiğinin altını çizdik.
Öte yandan, aynı üreticinin aynı zeytinyağını farklı isimlerle çoğaltıp, aynı ürüne birden fazla ödül alması gibi bir durumun da oluştuğunu üzülerek gözlemledik.

Yeniden altını çizerek söylemek isteriz ki,

Bizim HERMUS olarak ürettiğimiz tüm ürünlerimiz aynı yüksek kalitede ürünlerdir .Yarışmalara gönderdiğimiz tüm ürünlerimiz sitemizde satışta olan, sizlerin eriştiği, tattığı ürünlerimizdir.

Örneğin Arbquina ürünümüzün adını değiştirip 2 kere yarışmaya yollamayız.

Yukarıda saydığımız nedenlerle 2024 sezonu için, güvendiğimiz sınırlı sayıda yarışmaya sınırlı sayıda ürün gönderme kararı aldık.

Hem Türkiye hem de uluslararası pazarda, marka konumlanması ve yeni pazarlar bulunması açısından kritik öneme sahip olan ödül müessesinin bir an önce yeni bir sisteme oturtulup, itibarını ve güvenilirliğini yeniden kazanmasını dileriz